Drobečková navigace

Úvod > Poslední úspěšné akce > Čistá řeka Jizera 2019

Čistá řeka Jizera 2019V pátek 4. 10. 2019 se akce účastnily děti z mateřských škol, žáci základních škola a studenti středních škol a učilišť. Do akce se zapojily i některé společnosti, které sídlí u řeky Jizery. Počasí v pátek docela přálo. Oproti loňskému prvnímu ročníku se zapojilo daleko více škol. Účastníků ze školek a škol, kteří přišli okolí Jizery uklízet, bylo téměř 1 350 a spolu s nimi se na úklidu podílelo na 3 desítky učitelů a dalších pedagog. pracovníků. Do úklidu se zapojilo 10 mateřských škol, 13 základních škol a 4 střední školy. Z firem a společností, které sídlí u Jizery se zapojilo více než 25 osob.

V sobotu 5. 10. 2019 si to počasí rozmyslelo, a tak od rána pršelo a pršelo. I přes nevlídné počasí se podél Jizery do úklidu zapojilo skoro 100 dobrovolníků. V Mladé Boleslavi se do sobotního úklidu přišli zapojit, přes nepřízeň počasí, i 2 vodní skauti, kteří tak zastoupili všechny ostatní a uklízeli odpad na lodi i přímo z řeky Jizery. Je vidět, že některým vodním skautům ani (dešťová) voda nevadí. Skauti vyrazili i v Turnově, a to ze střediska Štika.

Akce se mohla uskutečnit díky podpoře společnosti ŠKO-ENERGO s. r. o., ŠKODA AUTO a. s., MEDIA CLUB (Rádio KISS a SIGNÁL rádio), AVE s. r. o. a zejména Povodí Labe s. p.